Canan Karatay’ı Niye Çok Seviyoruz?


Müthiş ilgi görüyor. Ülkede, gösteri dünyasından olmayan belki tek reyting rekortmeni. Saatlerce dinleyebiliriz. Bayılıyorum söylediklerine. Niye böyle?

Başarısı, kariyeri filan malum… Tamam ama niye anlattıkları bu kadar popüler?

Şahsen:

1-) Sağlıklı hayat için et, kebap, Türk yemeği, meze, fındık fıstık, zeytinyağlılar, zeytin, tereyağı gibi yiyeceklerde hiç yasak olmaması, hatta istediğin kadar yiyebilme özgürlüğü bana fena halde cazip geliyor.

2-) “Sporu abartmayın, aşırı spor vücuttaki şeker dengesini bozar, günde yarım saat yürüyün” tavsiyesi bana o kadar uygun ki. Fevkalade bir fikir olduğu kanaatindeyim. “Biliyorduuum” diye bağırmak istiyorum!

3-) Ekmek sevmem, sulu yemeğe ekmek banmam, kaymağı bile tek başına yemeyi tercih ederim. Ekmeğin tadı bana karton gibi gelir, Karatay’ın ekmek konusundaki tavsiyeleri hem mecazi anlamda hem gerçek manasıyla içimin yağlarını eritiyor!

4-) Bütün hastalıkların kökeninde kötü beslenme olması tezi, hatta birçok hastalığın başlangıç aşamasında doğru beslenmeyle iyileştirilebilmesi ihtimali bana sağlığımızla ilgili her şey bizim kontrolümüz altındaymış, doğru dürüst yersek hiçbir yerimize bir şey olmazmış duygusu veriyor ve buna bayılıyorum.

 

Gülse Birsel

OKU:   Canan Karatay'dan 'Enerji İçeceği'Uyarısı: Zehirdir
Önceki Zayıflamak İnternetle Daha Kolay
Sonraki Haftanın Meyvesi: Muz