Natalie Portman Diyeti


Kendisine Oscar kazandıran ‘Siyah Kuğu’ (Black Swan) filminde balerini canlandırmak için 44 kilo olması gereken Natalie, ciddi bir diyete girdi. Bütün gün yediği tek şey yarım greyfurt, havuç ve bir avuç bademdi. Tabii sadece diyet yetmiyor. Bir de aşırı yoğun fitness programı var… Natalie anlatıyor: “Dans eğitimi çekimlerden 1 yıl önce günde 2 saatle başladı. 6 ay sonra günde 5 saat ve son 2 ayda günde 8 saatti. Günde 2 kilometreye yakın yüzüyordum. Disiplin iyiydi ama çok da can yaktı.”

Role hazırlanmak için 1 yılı aşkın süre boyunca Mary Helen Bowers denetiminde yoğun bir fitness programı uygulayan Natalie, bu program boyunca aynı zamanda bir vegan diyeti uyguladı (hayvansal hiçbir ürün tüketmeme, süt, yumurta dahil).Bu diyette canının bir şeyler çekmediğini söylese de günlük 1200 kalorilik bir diyet yapmanın ve çok küçük porsiyonlar yemenin oldukça zor olduğunu inkar etmiyor.

Black Swan diyetinin tek amacı kilo vermek değil, aynı zamanda bir balerinin fiziğine de sahip olmaktı. Natalie Portman 1 yıl boyunca bir balerin vücudu ortaya çıkarmak için uğraştı. Kadınsı fiziğini korurken bir yandan da güçlü bir bedene sahip olması gerekiyordu. Geleneksel bale adımlarının da kullanıldığı bir egzersiz programını uygulayarak filmdeki vücuduna ulaştı.

Balerinler yıllarca çalıştıktan sonra işlerinde ustalaşabilirler ancak Natalie Portman’ın çok az zamanı vardı. Bu sebeple 2-3 kat daha fazla çalışması gerekiyordu. Nerdeyse haftanın 6 günü yaklaşık 6 saat çalıştı ve bu çalışmaları genellikle esneme, direnç egzersizleri, bale egzersizleri ve her gün yaklaşık 2 kilometre yüzmeden oluşuyordu.

Mary Helen Bowes tarafından özel olarak hazırlanan egzersiz programı sayesinde Natalie bir balerinin vücuduna sahip oldu ve filmdeki bale sahnelerinin yüzde 85’inde kendisi rol alabilecek kadar balede ustalaştı. Bu programdaki ana amaçlardan biri, Natalie’nin bileklerini, kollarını ve bacaklarını çok fazla kaslanıp kalınlaştırmadan daha kuvvetli hale getirmekti.

OKU:   Şahan Gökbakar 5 Ayda 28 Kilo Verdi

Önceki Karın Kasları Mutfakta Yapılır, Spor Salonlarında Değil
Sonraki Çikolata, Patates Ve Kahve Sevenlere Kötü Haber