Refleksoloji


Refleksoloji binlerce yıl önce ortaya çıkan eski bir alterntaif tedavi yöntemi. Akapunktur gibi refleksoloji de Çin de 2500 B.C. ortaya çıkan ve Mısırlılar’ın yoğunlukla kullandıkları pratik şifa bulma yöntemi.

Ayak refleksolojinin temelini oluşturur ve vücudun her bölgesinin bağlı olduğu enerji kanallarının ayaktaki noktalarının bulunmasıyla tanımlanır. Birçok hastalığın açığa çıkması, anlaşılması ve kökünden sökülüp atılması zaman alır. Hastalıklar, kötü beslenme, diyet alışkanlığı ve stresten dolayı vücut mikrobun merkezi olur. Vücut dengesi bozulunca vital enerji yolları bloke olur, vücut fonksiyonları etkili olarak işlemez. Ayak tabanındaki refleks bölgelerine uygulanacak kontrollü basımlarla, toksinlerden arındırılır ve kan dolaşımı geliştirilir.

Bu yenileme enerjiyi dengeler, kişiye sağlık ve uyum kazandırır. Vücuttaki enerji yolları canlanır ve açılır, şifa uygulaması başlar. Refleksolojinin gayesi kişinin tüm fizik, duygusal ve ruhsal durumuna şifa terapisi uygulaması, vermesi olarak bilinir. Birçok akut ve kronik durumlar periyod problemleri, hazımsızlık, kabızlık, sinir tansiyon ve birçoğu için başarıyla uygulanan bir yöntemdir.

Önceki Ayurveda
Sonraki Hangi Bitki Neye Yarıyor?