Bu Üçlü Hastalıklardan Koruyor: Bal, Limon, Zencefil


Soğuk kış ayları yaklaşırken vücut direncini artırmak isteyenlerin yeni tercihi bal, limon ve taze zencefilden yapılan şurup oluyor. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Mehmet Özyürek, kış öncesi vücut direncinin doğal yollardan artırılmasının hastalıklara karşı koymada çok büyük rol oynadığını ifade etti.

Evde yapılabilecek basit karışımlar ile vücut direncinin artırılabileceğini ifade eden Özyürek özellikle bal, taze zencefil ve limon karışımından elde edilecek şurubun bütün kış boyunca kullanılmasının faydalı olabileceğini söyledi.

Mehmet Özyürek, “Bu karışım evde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle hazırlanmasının yanı sıra özellikle soğuk kış aylarında doğal bir takviye ve hastalıklara karşı koruyucu olmasıyla oldukça faydalı bir karışımdır” dedi.

Soğuk algınlığı, kırıklık hissi. boğaz yanmaları ve üşütmeye karşı…

Ballı zencefilli limon tarifi:

Bir tüm limonu ince ince dilimleyin, zencefili de aynı şekilde 2-3 dış sarmısak kadar bir miktar kadar dilimleyin, şu ilave edip kaynatacağınız bir kaba alın. Arzuya göre bir kaç dal taze nane yaprakları da ilave edip bir iki taşım kaynatın. Sıcak sıcak fincanlara servis yapıp fincanlara 1 tatlı kaşığı bal ilave edin.

Afiyet, şifa olsun!

OKU:   Saç Beyazlaması Durdurulabilir mi?
Önceki Lenfatik Dolaşım Nedir?
Sonraki Çok Fazla Kahve İçiyoruz…