Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 5 Yiyecek


Kilo verebilmek için ve verdiğiniz kiloyu istikrarlı bir şekilde koruyabilmek için bu yolda yanınızda olması gereken yiyecekleri iyi bilmelisiniz. Sağlıklı bir yaşamın yolu bu bitkilerden geçiyor. Hazırsanız hemen başlayalım…

Kilo verebilmek için ve verdiğiniz kiloyu istikrarlı bir şekilde koruyabilmek için bu yolda yanınızda olması gereken yiyecekleri iyi bilmelisiniz. Sağlıklı bir yaşamın yolu bu bitkilerden geçiyor. Hazırsanız hemen başlayalım…

Avokado

Avokado hayatımıza bir girdi pir girdi. Her yerde bu kadar çok görmemizin de çok mantıklı sebepleri var. Çünkü avokado bir ton lif içerir ve kan şekeri seviyemizi belli bir seviyede tutmayı sağlayan karbonla doludur. Ayrıca sağlıklı tekli doymamış yağ asitleri ve MUFA’lar yağ kaybı için oldukça önemlidir. Sabahları yumurtanızın yanında bir de avokado yemeyi deneyin. Ya da yemeklerinizde nasıl kullanacağınızın yollarını öğrenmeye başlayın.

Mercimek

En son ne zaman mercimek yediğinizi hatırlamıyor musunuz? Tebrikler! Dünyanın en ucuz ama besleyici yiyeceğinden uzak kalmışsınız. Mercimeğin bir porsiyonunda 15 gramdan fazla protein ve lif bulunur. Hem protein hem de lif tokluk hissini arttırdığından kilo vermek için de ayrıca muhteşem bir seçenektir. Yemekler arasında yediğinizde kendini uzun süre tok hissedersiniz.

Hindi Göğüs

Derisiz tavuk göğsü diyetlerin bir numaralı yiyeceklerinden biridir. Ancak diyetinize hindi göğsü ekleyerek çok daha fazla kilo verebilirsiniz. Çünkü hindi, porsiyon başına tavukta bulunan 16 grama kıyasla 26 gram protein içerir. Sindirim sırasında diğer besinlerden 10 kat daha fazla kalori yakmanızı sağlar.

Chia Tohumu

Eski toplumlardan şimdi ki sağlıklı beslenme çılgınlığa uzanan yolculuğunda chia tohumları, hak ettiği değeri her zaman görmüş. Bol lif ve kalsiyum içeriği sayesinde de kilo kaybetmek için oldukça ideal. Kalsiyum miktarınızı artırmak ve bel çevresindeki yağlardan kurtulmak için chia’nızı avokadonun üzerine serperek yiyebilir, bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

OKU:   Dereotunun Faydaları

Ispanak

Kalori kaybı için az kalorili yeşilliklerden daha iyi ve besleyici seçenekler olamaz. Her bir porsiyon çiğ ıspanak bağışıklığınızı arttıran A vitaminine duyduğunuz günlük ihtiyacı karşılar ve lif gereksiniminizi tamamlar. Her şeyden 1 bardak ıspanak 7 kaloridir ve diyet için mükemmel bir seçimdir.

Önceki Tok Tutan Yiyeceklerle Hazırlayabileceğiniz Tarifler
Sonraki Koklamak Bile Kilo Aldırıyormuş!