Sarmısak Çayı Diyeti


Sarmısak çayı diyeti, son yıllarda geliştirilmiş en etkili, en hızlı kilo verdiren, insanların kilo verme isteklerini en iyi karşılayan yöntemdir…

Sarmısak çayı tarifi:

Hazırlanışı çok basit olan bu çayın malzemeleri; 3 parça zencefil, 3-4 diş sarmısak ve limon suyu.

Hazırlanışı: 1 litre suda ince ince doğranan ya da rendelenen zencefil, kaynatılır. Su ve zencefil iyice rendelendikten sonra, ezilen 3-4 diş sarmısak bu malzemelerin içine eklenir. 5-6 dakika demlendirildikten sonra kullanıma hazırdır artık sarımsak çayı.

Kullanışı: Sabah ve öğlen büyük bir fincan sarmısak çayının içilmesi önerilmektedir. İhtiyaç duyulmasına bağlı olarak akşam da içilebilir. Kesinlikle şeker kullanılmaması gereken bu çaya, içmeden önce limon sıkılması çayın etkinliğini arttırdığı gibi içimini de kolaylaştıracaktır.

Bu çay ödem sökülmesine yardımcı olarak, sindirim sistemini hızlandırır. İçeriğindeki zencefil ve sarmısak bağışıklık sistemi için de son derece faydalıdır. Ayrıca zencefilin etkisi sayesinde yağ yakımı hızlanır. Hedeflenen kiloya ulaşana kadar birkaç hafta boyunca tüketilmesi önerilen bu çayın, çok açken ya da çok tokken içilmemesi tavsiye edilmektedir.

Diyet yaparken kararlı olmak gerekir

Yapılan diyetler, takip edilen spor programları, egzersizler kilo vermek için etkilidir. Fakat kilo vermenin bir de psikolojik yönü vardır. Bugün diyete başlayıp yarın bırakmak, 1 hafta diyet yapıp 2 haftada vücudu rahat bırakmak yapılan diyetin etkisini azaltacağı gibi kişinin bünyesinde de dengesizliklere neden olur.

Diyet yaparken kararlılık, kişinin kendiyle savaşı da diyetin psikolojik yönüdür. Dilediğiniz kadar diyet yapın, dilediğiniz kadar sarmısak çayı için, eğer sistemli ve programlı diyet uygulanmazsa ya da düzenli bir şekilde sarmısak çayı içilmezse, etkisi çok az olacaktır. Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için düzenli diyet yapmak ve düzenli sarmısak çayı içmek etkili olacaktır.

OKU:   1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet

Diyet ve Sarmısak çayı

Sarmısak çayı, düzenli olarak içildiğinde metabolizmayı hızlandırarak, kişinin ödem sökmesini sağlar. İçeriğindeki zencefil ile de yağ yakılmasını hızlandırır. Tek başına sarmısak çayı ödem atılmasını sağlar, fakat sarımsak çayı kullanımı ile yapılan diyet ve spor kilo verilmesini hızlandırır. Sarmısak çayı içilerek ve uygulanan diyet programı ile kısa zamanda kişi istediği kiloya ulaşabilecektir.

Uzmanlar diyet yaparken sık sık ve küçük porsiyonlarla yenilmesini aralarda günde an az 2 kere, 1 büyük fincan sarmısak çayı içilmesini önermektedirler. Salata ve çorbanın diyet listelerinde eksik edilmemesini, ekmekten özellikle de beyaz ekmekten uzak durulmasını önermektedirler.

Önceki Göbeklilere 10 Önemli Tavsiye
Sonraki Biraz Hareket