Zayıflamak İnternetle Daha Kolay


Uzmanlar, insanların internet ve e-mail yardımıyla daha kolay diyet yaptıklarını ve daha rahat kilo verdiklerini tespit etti.

Journal of the American Medical Association dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, diyet ve egzersiz programlarını internet ve e-mailden takip ederek uygulayan kişilerin daha kolay ve sağlıklı bir şekilde kilo verdikleri gözlendi. Araştırmanın başında bulunan Deborah Tate, programa katılan ve kilo sorunları olan kişilerin haftalık kalori tüketimlerini ve yapmaları gereken egzersizleri bir site aracılığıyla takip ettiklerini belirtti. yakın tarihte Japonya’da yapılan bir başka araştırma da bu bilgiyi teyid ediyor.

E-mailler diyetin en önemli aşaması

Altı ay süren diyetleriyle ilgili önemli ipuçlarını da e-maillerle ulaştırdıklarını söyleyen Tate, programa katılanların bu sayede daha kolay ve sağlıklı kilo verdiklerini vurguladı. Uzmanlar, araştırmada iki farklı grup bulunduğunu, ilk gruba sadece bir internet sitesi aracılığıyla diyet programına destek verildiğini, e-mail ve interaktif araçlar sayesinde ikinci grubun ise diğer gruptan daha fazla kilo verdiğine dikkat çekti.

OKU:   Berna Laçin ve Gaps Diyeti
Önceki Fast Food, Kansere Davetiye
Sonraki Canan Karatay'ı Niye Çok Seviyoruz?