Dans Ederek Forma Girin


Polka bacakları inceltir, mambo kalçaları. Flamenko selülitle savaşta etkili bir silahtır…

Dans etmek formu korumanıza yardımcı olur, vücudunuzu güzelleştirir. Aynı zamanda spor salonlarındaki zorlu aletler arasında vakit geçirmekten daha zevklidir. Karın, kalça ve bacaklar Latin Amerika müziği eşliğinde yapılan danslarla forma girer. Karın bölgesini eritmenin en iyi yolu göbek dansıdır. Valzer, polka gibi klasik danslar ise bacakların incelmesine yardımcı olur.

Dans etmek mafsalları rahatlatmak, kalpdamar sistemini güçlendirmek için de ideal bir egzersizdir. Aynı zamanda beyin de olumlu etkilenir. Kol ve bacak hareketleri arasındaki uyumu sağlamak beynin çalışmasına yardımcı olur, en sevilen dansın ritmi ise morali düzeltir.

Arjantin tangosu

Baldırları ve sırt adalelerini sıkılaştırır. Sürekli pozisyon değiştirmek sırta iyi gelir. Tango figürlerinde kalçadan karın bölgesine doğru bir seri kasılma olur.

Göbek dansı

Kalçaları ve karnı eritmek, omuzları güçlendirmek için birebirdir. Saatte 400 kalori yakmanızı sağlar. Solunumu düzeltir, dolaşım sistemine olumlu etki yapar, sırt ağrılarını giderir ve ahenkli yürümenizi sağlar. Gövdenin belden üst kısmında kasların esnekleşmesini sağlar, kol, bacak ve mide kaslarını güçlendirir.

Flamenko

Ayakların, bedenin, ellerin ve kolların uyumlu hareketi üzerine kurulu flamenko, selülitle savaşmak ve bacakların alt kısımlarını sıkılaştırmak için idealdir. Sırt, kol ve bacak kaslarının esnekleşmesini sağlar. Uzmanlar flamenkonun ruh sağlığı için de birebir olduğunu; öfke tutku gibi duyguların hareketlerle ifade edilmesini sağladığını belirtiyorlar.

Afrika dansı

Adale gerginliğini azaltarak direnç ve koordinasyon yeteneğini güçlendirir, pisokofiziksel bir rahatlama sağlar. Kalçalar ve bacaklar olumlu etkilenir.

Klasik dans

Valzer, polka, mazurka gibi klasik danslar kalpdamar ve solunum sistemine, mafsal ve adalelere olumlu etki yapar. İşitme ve hareket duyuları arasındaki koordinasyonu sağlamak açısından çok iyidir.

OKU:   Karın Kaslarınızı Çalıştırırken Ağırlık Kullanın

Latin dansları

Samba, cha cha cha, rumba, paso doble ve jive… En çok kalori yaktıranı ise rock ve swing karışımı olan jive’dir. Karın bölgesini eritmek isteyenler için samba; baldırlar ve kalçaları forma sokmak isteyenlere rumba önerilir. Aslında bütün bu danslar kalça bölgesini toparlamak açısından yararlıdır. Latin danslarının hepsi kasları esnekleştirir.

Mambo

Karayip dansları arasında belki en az bilinen ama en çok da zayıflatanıdır. Bir saat mambo yaparak 300 kalori yakarsınız. Mamboda sürekli esneme hareketi yapıldığından bacaklar ve kalça forma girer. Omuzlar için de yararlıdır.

Önceki Selülit Diyeti
Sonraki Kalori Cetveli