Jessica Pancheri, 1.5 Yılda Başardı


36 yaşındaki Jessica Pancheri, artık dar kıyafetler giymek istediğine karar verdi ve başardı. Tam 48 kilo verdi…

Yaş: 36 Boy: 160 Kilo: 112

“58 beden giyiyordum daha doğrusu üzerime olacak birşeyler bulabilirsem giyiyordum tabii. Fazla kilolu olmanın en kötü tarafı da bu zaten, üzerinize uyan giysi bulamamak. Ne zaman düğün, doğumgünü gibi önemli bir geceye davetli olsam, adeta bunalıma girer ve sonunda hiç de o geceye uygun olmayan ve sadece bedenime uyan birşeyler giyer ve giderdim. Arkadaşlarla dışarıya çıkmak hep problem olurdu. Kendimi evden dışarıya atacak enerjiyi bile bulamazdım kendimde. Sürekli evde bir koltukta uzanırken hatırlıyorum kendimi. Diyelim ki kendim de bir güç hissedip dışarı çıktım, o zaman da arabayı parkettiğimiz yerden gideceğimiz mekana kadar yürümek benim için ızdırap olurdu. Kendi kendime “Allahım, n’olur yokuş olmasın yürünecek mesafe” dediğimi hatırlıyorum şimdi.”

“Tatili kim sevmez ki, tabii ben de severdim. Ama benim için tatil kısıtlı aktivite anlamına geliyordu. Çünkü ben kilolu bir insandım. Sırf denize girmeyi ve dolayısıyla bikini giymeyi gerektirmesin diye tatilllerimi ya şehir merkezlerinde ya da kapalı giyinmeyi gerektiren dağcılık, tırmanma, trekking gibi sporların yapıldığı bölgeleri tercih ederdim. Bir kaç yıl önce Ekvator’a gittim arkadaşlarımla. Dağ tırmanışı sırasında ben zirveye varmaya daha çok zaman varken yorulup tırmanışı bırakırken, diğer tüm arkadaşlarım tırmanışı tamamladılar ve zirveye vardılar.”

“Yine bir başka bir zaman yamaç paraşütü yapalım demiştik arkadaşlarla. Kadersizliğim o ki uçuş öncesi herkes tartıya çıkartılıp kiloları ölçüldü. Ben tartıya çıkmaktan utandığım için yamaç paraşütü yapamamıştım.”

“Hep bir gün dalmayı hayal ederdim. Ancak dalgıçlık kursundaki hiçbir dalgıç kıyafetinin üzerime uymayacağını düşünerek kendimde gidip bir kursa yazılma cesaretini bulamadım.”

“Bundan 1.5 yıl kadar önceydi. Bir doğumgünü partisi vermiştim. Ve 35 yaşıma bastığım o gün nihayet fazla kilolarımdan kurtulmaya karar verdim. 40 ayda 50 kilo vermeye azmemiştim. Bu kilolardan kesinlikle kurtulmalıydım. İlk yaptığım iş bir spor merkezine yazılmak oldu. Arkadaşlarım ve ailem çok destekliyorlardı beni kilo vermem konusunda. Akşam yemeklerine arkadaşlarımın evine gidip fazla yağlı ve yüksek kalorili yemekler yiyeceğime onları bana davet etmeye karar verdim ve bunu uyguladım. Böylece ne yediğimi ve ne kadar kalori aldığımı biliyordum. Ayrıca eskiden neredeyse haftanın her günü mutlaka dışarda yemek yerken, bu alışkanlığımı bozdum ve bu sayıyı haftada sadece 3 güne indirdim. Dışarıda yenilen yemekler genelde insana kilo aldıran fazla yağlı yiyeceklerdir. Ne yediğime dikkat edip kırmızı et yerine beyaz et tercih ettim her seferinde, yanında da sadece limon ve az tuzla tatlandırılmış hafif salatalar sipariş veriyordum. Bu düzenli yeme alışkanlığı artık benim için bir yaşam biçimi olmuştu. 1.5 yıl, tüm bu kilolardan kurtulmama yetti de arttı bile! Artık hayata çok daha pozitif bakabiliyorum, eskisi gibi karamsar bir insan değilim.”

OKU:   İştahınızı Azaltacak 10 Yiyecek

“Zayıf olmanın en keyif verici yanı alışverişe çıkmak! Mağaza ve giysi seçeneği artık çok fazla, eskisi gibi bir iki mağazaya ve hep aynı tarz giysilere mahkum değilim. Artık hem bir dalgıçlık kursuna yazılabilir hem de istediğim deniz kenarında tatile gidebilirim. Çünkü artık istediğim herşeyi giyebilirim!”

Siz de başarınızı bizimle paylaşmak istiyorsanız, eski ve yeni halinizi gösteren resimlerinizi .jpg formatında bize iletin, öykünüzle birlikte sayfalarımızdaki yerinizi alın.

Siz de öykünüzü paylaşmak istiyorsanız editöre yazın:

posta: info@diyetmerkezi.com

Önceki Küçük Kırmızı Domatesler
Sonraki Tam Yağlı Süt, Light Süte Karşı!