Diyet Ve Sporla İle 2 Yılda 42 Kilo Verdi


Yazları kumsallarda birkaç kişilik yer kaplayan ve hiçbir koltuğa sığamayan Leslie, 35 yaşında azmetti ve 42 kilo verdi…

“Hayatım boyunca kilolu bir insandım. Zayıf olmak nasıl bir duygudur hiç bilmezdim. Fazla kilolu olmanın o kadar çok yan etkisi var ki bilemezsiniz. Çoğu zaman yaşadığımı ancak aynı zamanda yaşamadığımı hissederdim. Yaz tatillerini, denizi ve güneşi çok sevdiğim için dört gözle beklerdim. Ama tatil yapacağım mekana gittiğimde bikiniler içerisindeki zayıf hemcinslerimi gördüğümde adeta depresyona girerdim. Ben, mayo giyerdim ancak koltukaltlarımdan sarkan fazla yağları, kat kat göbeğimi ve bacaklarımı gizlemek için de mayo üzerine dizlerime kadar uzanan yazlık bir elbise giyerdim. İnanabiliyor musunuz, denize bile bu elbise üzerimde girerdim. O zamanlarda kendimi gerçekten çok kötü hissederdim. Bir keresinde İspanya’da yine bir yaz tatilinde bir sandalyeyi insanların içinde çökerttiğim anı ömrüm boyunca unutamayacağım. Kendimden utanmıştım.”

“Uçağa binmek ise başlıbaşına bir sorundu benim için. Koltuğun dirsek dayamak için yapılmış olan kol kısımları kalçalarımdaki yağlara saplanır, uçmak benim için bir işkenceye dönüşürdü. Bindiğim hiçbir uçağın emniyet kemerini göbeğim engel olduğu için bağlayamamışımdır. Sokaklarda gönül rahatlığıyla dolaştığımı sandığım zamanlarda bile insanların tuhaf bakışlarıyla karşılaşmak, bu konu da birşeyler yapmam gerektiğini düşündürüyordu ama bir türlü harekete geçemiyordum. Bir gün bir arkadaşım bir spor merkezine kaydolduğunu söyledi. O gün ben de kendi kendime “Neden olmasın?” dedim.”

Bundan 3 yıl önce bir tatil dönüşü eşimle birlikte hemen gittik ve bir spor merkezine kaydolduk. Ne var ki eşimin benim kadar aşırı bir kilosu yoktu. Onun 4-5 kilo vermesi yeterliydi. Aslında kendisinden çok benim için endişeleniyordu. görüntüm, endişelenilmeyecek gibi değildi. O günden itibaren evdeki tüm yemekleri eşim hazırlar oldu. Tüm mutfak alışverişini yapıyor ve yediğimiz tüm yemeklerin kalorisini tutuyordu. Gösterdiği çaba inanılmazdı. Tam 2 yıl boyunca mutfak hakimiyeti ondaydı va bu 2 yıl bitiminde tüm fazla kilolarımdan kurtulmuştum! Hayatımın nasıl değiştiğini size anlatamam. Herşey sanki bir rüya. 64 bedenden 36 bedene indim. Tüm hayatım boyunca kendimi hiç bu kadar zinde ve sağlıklı hissetmemiştim. Bu yıl, Londra-Brighton arasında gerçekleştirilecek olan bisiklet turnuvasına katılacağım. milyon yıl düşünsem, bir gün bir bisiklet turnuvasına katılacağıma inanmazdım!”

“Hedeflediğim kiloya 1 yılım kaldı. Ve yazın denize girmek artık bir işkenceden eğlenceye dönüştü. Bu yaz istediğim kadar bikini ve mini elbise giyebileceğim!”

OKU:   Sunucu Seda Akgül Verdiği Kilolarla Şaşırtıyor...
Önceki Çocuklar Her Gün Ceviz Yemeli
Sonraki Hareket Et, Karlı Çık